Środki przeciwpasożytnicze dla psów

PORADYZDROWIE

Written by:

Zarobaczenie to częste zjawisko wśród czworonogów przebywających na stałe w środowiskach miejskich. Duże skupiska psów lub kotów sprzyjają przenoszeniu się szkodliwych drobnoustrojów z organizmu na organizm. Chodzi oczywiście nie tylko o wirusy i o bakterie, ale również o pasożyty, które rozmnażają się z dużą łatwością, a przełamanie bariery jednego organizmu nie jest dla nich żadnych problemem.

Do najczęściej spotykanych pasożytów należy: tasiemiec psi, bąblowcowy, glista psia, włosogłówka, tęgoryjec.

Jak rozpoznać, że nasze zwierzę domowe ma pasożyty?

Zarobaczenie, w pierwszym swoim stadium, nie daje żadnych specyficznych objawów i trudno je przeoczyć. W tym czasie jednak trwa stadium silnego rozprzestrzeniania się pasożytów. Jeśli zauważymy, że nasz pies oddaje stolec z krwią, wymiotuje, nagle chudnie, kaszle, traci apetyt, a jego sierść zaczyna matowieć i wypadać, wówczas należy poddać zwierzę badaniu w kierunku pasożytów. Gdy wynik będzie pozytywny, konieczne jest wprowadzenie odrobaczania.

Badanie polega na ocenie kału zwierzaka. W tym celu, należy przez 3 dni pod rząd pobrać od psa próbkę kału, zamykać próbki w szczelnym opakowaniu, a następnie przekazać lekarzowi weterynarii. Koszt takiego badania nie jest większy niż 50 zł.

Skąd biorą się pasożyty?

Psy najczęściej „łapią“ je, gdy zjadają jedzenie wprost z ziemi lub piją wodę z kałuży. To właśnie w glebie i w wolnostojącej wodzie bytują jaja pasożytów. Gdy te dostają się do przewodu pokarmowego zwierzęcia, rozpoczynają erę niekontrolowanego mnożenia się. Zdarza się również, że pasożyty wnikają do organizmów naszych zwierząt domowych, gdy te zjadają na przykład zarobaczoną mysz lub ptaszka. Pasożyty są przenoszone również przez pchły. Środki zamówisz na: https://weterynaryjny.pl/httpsweterynaryjnyplcestal-plus-flavour-pies-10-tabletek-p-9html-p-9.html

Jak leczy się pasożyty u psa?

Proces odrobaczania opiera się na stosowaniu celowanych preparatów w dawkach określonych przez weterynarza. Najczęściej są to środki przeciwpasożytnicze dla psa, takie jak tabletki podawane pod język, niezależnie od diety czworonoga. Niezależnie od tego, czy uda nam się ostatecznie pozbyć rozprzestrzeniania się pasożytów w organizmie psa, należy zdawać sobie sprawę z dodatkowego problemu, jakim jest walka z toksynami, które pozostawiają po sobie pasożyty. Toksyny te wpływają bardzo negatywnie na zdrowie i kondycję psiaka.

Czy zarobaczenie u psa może przejść na człowieka?

W przypadku wykrycia jaj niektórych pasożytów w kale psa, leczeniu musi poddać się również człowiek będący w otoczeniu zwierzaka. Jest tak w przypadku, gdy psa zaatakuje tasiemiec, glista albo tęgoryjec. Pasożyty tego typu bytują również na organizmie ludzkim.

Comments are closed.