Mięso z dzika – najzdrowsze jest dzikie mięso!

DIETAZDROWIE

Written by:

W ostatnich latach moda na zdrową żywność rośnie bardzo szybko. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest kilka, jednak najważniejszym z nich jest zdrowie. Potocznie mówi się, że zdrowia nie da się kupić, jednak czy jest tak na pewno?

Mięso z dzika – najzdrowsze jest dzikie mięso!

Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, nie może w niej niczego zabraknąć. Muszą tam być białka, tłuszcze oraz węglowodany. Węglowodany należy wybierać spośród tych złożonych, jednak nie może zabraknąć także węglowodanów prostych. Te ostatnie najlepiej pozyskać z owoców.

Tłuszcze są ważniejsze, niż może się wydawać. Większość ludzi stara się ich unikać, tłumacząc się mitem, że od tłuszczu się tyje. Nic bardziej mylnego! Biologicznie rzecz biorąc organizm ludzki nie potrafi odłożyć tłuszczu w postaci tkanki tłuszczowej. Najlepszym przykładem są tutaj drapieżniki. W naturze każdy drapieżnik to okaz zdrowia, na którego ciele nie ma ani grama tłuszczu. Znajdziesz tam tylko mocne i dobrze rozbudowane mięśnie.

Pozostaje jeszcze białko, które jest głównym budulcem. Mięso zwierząt hodowlanych jest nabite chemią w postaci antybiotyków oraz pozostałością pasz GMO. Nie sprzyja to naszemu zdrowiu. Jak się przed tym bronić? Najlepiej wybrać mięso zwierząt łownych. Mięso z dzika, mięso z jelenia czy sarny, to dzisiaj najlepsze dostępne źródło białka!

Dziczyzna sklep – wyroby z dziczyzny i pyszna kiełbasa z dzika!

Wędliny z dziczyzny są bardzo smaczne. Charakteryzują się delikatną nutą ziół i duchem lasu, oraz oczywiście są stuprocentowo zdrowe.

Zwierzęta żyjące w lesie nie żywią się paszami GMO, nie są faszerowane sterydami czy antybiotykami. To wszystko gwarantuje nam najlepsze źródło białka oraz tłuszczu.

Kiełbasa z dzika to produkt, od którego każdy powinien zacząć. Jest delikatna i bardzo smaczna. Wyrobem godnym polecenia jest także pasztet z sarny, który smakuje dokładnie tak, jak tradycyjne pasztety z przepisu przekazywanego z pradziada na dziada.

Sprawdź ofertę sklepu Leśniczówka i skosztuj wybornej dziczyzny.

Comments are closed.