artykuł sponsorowany biznes - ciekaweportale - Portal dla ludzi biznesu – nowości w biznesie,zapraszamy
naprawa Peugeot Warszawa altmot.pl opinie Nasz serwis klimatyzacji i wentylacji bardzo sprawnie zajmie się zdrową wymianą powietrza w kazdym pojeździe co ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
sala bankietowa Bełchatów e-lifestyles.pl opinie minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315      kigurumi niedźwiedź

Jak skutecznie rzucić palenie?

ZDROWIE

Written by:

O szkodliwości palenia nie trzeba przekonywać. Istnieje wiele badań, dowodów na to, że palenie jest szkodliwe, dlatego warto zerwać z nałogiem palenia. Na rzucenie palenia nigdy nie jest za późno, a nowy rok to najlepszy moment, aby podjąć wyzwanie, jako noworoczne postanowienie.

Nie ma jednej metody skutecznego rzucenia palenia. Najważniejszym elementem zerwania z nałogiem jest silna wola, aby to zrobić. Ważne też jest wsparcie bliskich osób. Jedni preferują radykalne, nagłe rzucenie palenia. Inni stopniowe odzwyczajenie się od palenia. Warto unikać sytuacji, które zachęcają do palenia i osób, które palą. Możesz uprzedzić osoby ze swojego otoczenia, że rzucasz palenie, będą bardziej wyrozumiałe, gdy będziesz bardziej zdenerwowany, niespokojny.

Jeśli palenie było sposobem na zabicie czasu – znajdź sobie inne ciekawe, zdrowe zajęcie np. sprzątanie, siłownia, pływanie, jazdę na rowerze itp.

Aby ułatwić sobie zerwanie z nałogiem warto wspomóc się dostępnymi w aptekach preparatami wspomagającymi rzucenie palenia. Dostępne są tabletki, plastry – co kto woli. Najtrudniejsze są pierwsze dni. Nie wiesz co zrobić z rękami, denerwujesz się. W takich sytuacjach często sięga się po różnego rodzaju przekąski czy słodycze, co może prowadzić do zwiększenia wagi. Dlatego warto zamiast słodkich przekąsek przygotować sobie np. warzywa pokrojone w paski, pestki słonecznika, czy bezcukrowe gumy do żucia.

Istnieją też niekonwencjonalne metody takie jak biorezonans magnetyczny czy akupunktura. Jeśli ktoś jest mocno zdesperowany i nie może w żaden sposób zrezygnować z nałogu – można spróbować, niektórym pomaga.

Jeśli jednak zdarzy się powrót do palenia, nie można się zniechęcać, trzeba podjąć kolejną próbę, aż do skutku.
Rzucenie palenia nie jest łatwe, ale próbować warto, organizm się odwdzięczy.

Comments are closed.