https://codeengineers.com/pl/definition/111-x-x-1-23/Metatagi-polska-krakow
https://maniolo.pl/portmonetki-i-uchwyty/ - eleganckie portmonetki - Mamy dla was niezwykłą ofertę eleganckich portmonetek
Blog prawniczy poruszający ciekawe zagadnienia. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami. blog prawniczy https://www.adwokat-janik.eu/blog/ Adwokat Bełchatów przedstawia blog prawniczy, zawierający wiele ciekawych artykułów. Wejdź na blog i zapoznaj się z artykułami.
tanie rzeczy z chin comnetowy24.pl Tanie rzeczy z Chin z dostawą prosto do domu, zapraszamy! Fajne, niedrogie a przede wszystkim przydatne rzeczy – wszystko w jednym miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu. Szeroki asortyment tanich rzeczy z Chin znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy!              https://lulany.pl/modne-buty-akcesoria-damskie-zimowe-krotkie-getry-modny-guzik-dzianina-szydelkowa-boot-skarpetki-toppers-mankiety-hurtowo-23/     taśma rzep

Czy w czasie miesiączki mogę uprawiać sport?

WOLNY CZASZDROWIE

Written by:

Miesiączka to dla wielu dziewcząt i kobiet czas, kiedy starają się ograniczać aktywność fizyczną. Część z nich obawia się dyskomfortu podczas forsownych ćwiczeń, inne zaś boją się, że wskutek uprawiania sportu pojawią się krępujące ślady na ubraniu. I mimo że okres coraz rzadziej jest tematem tabu, to wciąż nurtujące jest pytanie, czy podczas miesiączki można uprawiać sport.

Siła endorfin

Nawet przebiegający bez fizycznego bólu okres łączy się ze swoistym dyskomfortem. Stąd warto poszukać prostych sposobów na to, by nie myśleć o menstruacji, skupiając się na czymś milszym. Dobrym pomysłem jest wspomaganie się naturalnymi hormonami – endorfinami, które działają podobnie do narkotyków. Co ważne, ich uwalnianie się w żaden sposób nie łączy się z ryzykiem dla zdrowia. Endorfiny działają terapeutycznie, pojawiając się między innymi wskutek aktywności fizycznej, co pozytywnie wpływa na samopoczucie i witalność także podczas okresu.

Ćwiczyć, ale z głową

Podczas miesiączki dobrze jest nie rezygnować z ćwiczeń. Trzeba tylko wiedzieć, że nie każdy rodzaj aktywności jest wskazany, szczególnie że często podczas okresu pojawiają się bóle brzucha czy nudności. Ciekawostką jest to, że podczas miesiączki oraz w kilka dni po jej zakończeniu zdolności organizmu do fizycznego wysiłku są wyższe niż zazwyczaj. Ten fakt warto wykorzystać, ćwicząc z głową.

Tenis ziemny, szybki bieg, brzuszki, intensywny aerobik i inne ćwiczenia aktywujące dolne partie brzucha nie są polecane podczas okresu. Natomiast świetnym sposobem, jak połączyć menstruację z aktywnością sportową, są między innymi: pływanie (najlepiej żabką), jazda na rowerze, spacery (także szybsze), stretching, marszobieg, joga czy pilates. Z powodzeniem też można korzystać z uroku wielu gier zespołowych, jak siatkówka, koszykówka czy piłka nożna (piłka ręczna jest dość ryzykowna, a to ze względu na kontakt i częste uderzenia w okolicach brzucha).

Komfort

Czy w czasie miesiączki można ćwiczyć? Oczywiście, ale też poza doborem rodzaju aktywności należy zadbać o higienę. Optymalnym rozwiązaniem, które nie krępuje ruchów, są tampony. Dobrze dopasowane pod względem wielkości i chłonności sprawiają, że ćwiczenia podczas menstruacji kojarzyć się będą przede wszystkim z dobrą zabawą i zastrzykiem endorfin.

Miesiączka a sport wyczynowy?

W niektórych dyscyplinach, jak np. w sportach walki, rozwiązaniem pozwalającym na ten rodzaj aktywności jest przesunięcie okresu za pomocą hormonów. Zdarza się, że zawodniczki MMA czy pięściarki przed ważną walka potyczką regulują menstruację za pomocą tabletek antykoncepcyjnych. Natomiast mniej kontaktowych dyscyplinach takie sytuacje zdarzają się sporadycznie.

Więcej informacji znajdziesz na https://nastolatki.myob.pl/

Comments are closed.