PORTALE PARTNERÓW

Czy klej do peruk może uszkadzać włosy?

URODAZDROWIE

Written by:

Jako, że pytanie to zadaje nam wiele osób odwiedzających filie naszego zakładu celem nabycia produktu naturalnego lub wykonanego z włókien syntetycznych, postanowiliśmy raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości związane z klejem stosowanym do mocowania peruk oraz jego wpływem na fryzurę konsumenta.

Obecnie stosowane środki, przy pomocy których perukę przytwierdzić można do głowy i zapobiec jej przesuwaniu są w całkowicie bezpieczne, nie wchodzą w jakąkolwiek reakcję z włosami, a jeżeli tylko zostaną zastosowane w sposób poprawny, ryzyko że uszkodzą one naszą fryzurę jest bliskie zeru. Wystarczy pamiętać, aby kleju do peruk nie nakładać bezpośrednio na włosy, a na skórę głowy ich pozbawioną lub też na monofilamentową bazę nabytego wyrobu. Dzięki temu substancja nie poskleja poszczególnych pasm włosowych, a zdejmowanie peruki po całym dniu jej użytkowania nie będzie wiązało się z nieprzyjemnym i sprawiającym dyskomfort ciągnięciem, które to może doprowadzić do wyrwania co słabszych włosów, szczególnie jeżeli produkt naturalny lub wykonany na bazie włókien syntetycznych zdejmować będziemy dynamicznie.

Warto także wiedzieć, że obecnie dostępne na rynku kleje mają właściwości hipoalergiczne, a ich skład minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień czy swędzenia nawet przy regularnym stosowaniu. Wszelkie obawy dotyczące mocowania peruk przy wykorzystaniu tego środka są więc bezzasadne. Wystarczy tylko stosować klej zgodnie z wytycznymi producenta, natomiast jeżeli nie jesteśmy przekonani czy robimy to prawidłowo, możemy zawsze poprosić o poradę jednego z ekspertów zatrudnionych w naszym salonie – z przyjemnością doradzą oni odpowiedni środek oraz w sposób szczegółowy i rzetelny poinformują jak przebiegać powinna jego aplikacja, aby była ona w pełni bezpieczna i efektywna. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne – wystarczy nieco wprawy, a wyrób trzymać się będzie mocno naszej głowy, nawet podczas uprawiania sportu czy też podczas spaceru w niesprzyjających warunkach atmosferycznych!

Peruki Kraków

Szlak 24

31-153 Kraków

https://rokoko.com.pl

Comments are closed.