zestaw biżuterii ślubnej do 300 złotych - https://lulany.pl/?s=zestaw+biżuterii+ślubnej+do+300+złotych - Każda pani pozazdrości takiego zestawu biżuterii ślubnej a ty kupisz już taki sliczny do 300 złotych
Naprawa pomp silników Diesel naprawa komputera silnika fiat Pompy silników Kraków
kolorowe warkoczyki https://lulany.pl/warkoczyki/ Kolorowe warkoczyki idealne na lato - sprawdź na lulany.pl Różowe, zielone, a może tęczowe? Kolorowe warkoczyki sprawią, że poczujesz się wyjątkowo. Nie czekaj! Już dziś zajrzyj do naszego sklepu i wybierz kolor dla siebie! Lulany zaprasza.      śmieszne kapcie damskie

Peruki naturalne i syntetyczne – podstawowe różnice

URODAZDROWIE

Written by:

Dla wielu osób peruka jest elementem maskującym oznaki przykrej choroby, a dla innych – fantazyjnym dodatkiem do stylizacji przygotowanej na imprezę. Producenci peruk oferują produkty wykonane z dwóch rodzajów włosów – naturalnych oraz syntetycznych. Jakie właściwości posiada każdy z dostępnych wariantów?

Peruki naturalne

Pierwszy typ peruk dedykowany jest głównie osobom, które chcą, aby nowa fryzura wiernie imitowała wyrastające z głowy pukle. Jak sama nazwa wskazuje, peruki naturalne produkowane są z włosów ściętych od ludzi. W salonach perukarskich znajdziemy modele wykonane z włosów różnego typu (chińskich, indyjskich, europejskich oraz słowiańskich). Włosy słowiańskie nie są poddawane dekoloryzacji, która negatywnie wpływa na strukturę łusek, dzięki czemu właśnie one są najbardziej pożądane.

 

 

 

 

 

 

 

Wysokiej klasy peruki naturalne osadzone na podstawie z delikatnego tiulu lub „mikroskóry” doskonale zlewają się z głową, zapewniając maksymalną swobodę noszącej ją osobie. Co ważne, naturalne pukle możemy dowolnie stylizować – czesać, suszyć, kręcić i podcinać. Starannie myte, regularnie nawilżane i pielęgnowane włosy mogą w nienagannym stanie służyć przez wiele lat.

Peruki sztuczne

Peruki wykonane z syntetycznych włosów są tańszą alternatywą dla naturalnych pasm. Nowoczesne modele w niczym nie przypominają swoich mechacących się, nienaturalnie błyszczących w świetle poprzedników. Peruki syntetyczne dobrych marek na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od droższych wariantów, jednak ich użytkowanie niesie ze sobą pewne ograniczenia. Pozbawione łusek ochronnych, syntetyczne pasma tracą na jakości na skutek kontaktu z wysokimi temperaturami. Podkręcenie końcówek lokówką albo wyprostowanie fal bezpowrotnie niszczy sztuczne włosy.

Zadziorna, krótka fryzura, burza rudych loków, a może długie, różowe pasma? Założenie oryginalnej peruki syntetycznej to doskonały sposób na odświeżenie swojego wizerunku. Coraz większa rzesza pań ma w swojej garderobie niedrogą perukę, która towarzyszy im podczas wielkich wyjść.

Comments are closed.