PORTALE PARTNERÓW

Dlaczego warto kupować wysokiej klasy karmy dla psów?

PORADY

Written by:

Świadomie robisz zakupy? Starasz się nie jeść śmieciowego jedzenia? Studiujesz składy i unikasz tych z chemicznymi wypełniaczami? Właściwie dokładnie tymi samymi zasadami powinieneś kierować się przy zakupie karmy dla psa. W ten sposób zapobiegniesz wielu problemom zdrowotnym, behawioralnym i zadbasz o jego dłuższe życie.

Po czym poznać dobrą karmę?

Zalety dobrej karmy

Po czym poznać dobrą karmę?

Nie jest to wcale trudne. Przede wszystkim dobrą karmę dla psa, kota lub innego zwierzaka poznasz po składzie. W przypadku psów liczyć się będzie przede wszystkim ilość mięsa w karmie. Niepokoić natomiast powinna aby duża ilość zbóż (są one ciężkostrawne i alergenne, nie służą wielu pupilom). Skład powinien być prosty, krótki. Im jest dłuższy, tym bardziej masz racjonalne podstawy, aby podejrzewać, że ktoś chce przed tobą coś w tym składzie ukryć. Warto zwrócić także uwagę na ilość wody – karma nie powinna być rozwodniona, dobrze, aby była jak najbardziej skoncentrowana. Oczywiście wiele zależy od tego, czy wybierasz karmę mokrą czy suchą. Plusem wysokiej jakości karm z Zoopers są dodatki, które pozytywnie wpływają na zwierzęce stawy, pomagają w odbudowie flory jelitowej czy tez wspierają trawienie. Im lepsza karma, tym mniej mniej także sztucznych konserwantów, które zastąpione zostają substancjami naturalnymi.

Pamiętaj, że dobra karma to jednak przede wszystkim karma dostosowana do potrzeb twojego psa. Liczy się jego rasa, wiek, waga, dodatkowe wymagania związane np. z problemami zdrowotnymi. Umiejętnie dobrana karma pozwala często uniknąć konieczności kupowania dodatkowych psich suplementów.

Zalety dobrej karmy

Produkty wysokiej jakości przekładają się na zdrowie psa. Karmiąc go sprawdzonymi produktami, chronisz go przed otyłością, cukrzycą, alergią. Bardzo wielu chorobom psa można zapobiec właśnie dzięki świadomemu jego karmieniu. Dzięki dobremu żywieniu będzie miał zdrowe stawy, kości, przewód pokarmowy będzie pracował bez zarzutu, a sierść będzie lśniła.

Apatia, ospałość i ich przeciwieństwa – nadpobudliwość i agresywność psa mogą być wynikiem błędów żywieniowych. Jeśli chcesz zapobiec różnego rodzaju problemom behawioralnym u swojego pupila, musisz chronić go przed niedostatkiem lub nadmiarem określonych składników w diecie. Szczególne znaczenie będą miały aminokwasy wpływające na poziom neuroprzekaźników, a także kwasy omega-3 i omega-6.

Dobra karma to optymalne żywienie, a to z kolei przedkłada się na dobrą kondycję i wysoką sprawność psa. Im lepiej go karmisz, tym większa szansa, że przedłużysz życie swojego czworonoga.

Comments are closed.