PORTALE PARTNERÓW

Diagnostyka oka aparatem IDRA

PORADY

Written by:

Diagnostyka schorzenia takiego jak Zespół Suchego Oka wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności lekarza, ale także profesjonalnego i niezawodnego sprzętu medycznego. Dlatego też stale pojawiają się nowe aparaty medyczne. Jednym z bardziej innowacyjnych produktów jest bez wątpienia zintegrowana platforma diagnostyczna IDRA. O tym, w jakie funkcje urządzenie to jest wyposażone, oraz w jakich przypadkach może być stosowane, opowiadać będzie dzisiejszy artykuł.

Zaawansowane rozwiązania techniczne w kompaktowej obudowie

Urządzenie to ma wiele przydatnych funkcji, dzięki którym badanie przebiega szybko, a jego rezultaty jest są dokładne i nie budzi żadnych wątpliwości. W kompaktowej obudowie znajduje się nie tylko zaawansowana elektronika, ale także matryca o rozdzielczości 5 MP i ledowe źródło światła. Zainstalowana kolorowa kamera wrażliwa jest na podczerwień oraz ma opcję ręcznego ustawiania ostrości. Kamera posiada białe oraz czerwone światło ledowe a także rożne filtry (niebieski, czerwony). Operator może też zdać się na sztuczną inteligencję i wybrać opcję autofocus. Wszystko to zostało umieszczone w eleganckiej obudowie o bardzo nowoczesnym designie. Urządzenie jest proste w obsłudze i dobrze leży w dłoni dzięki ergonomicznemu kształtowi.

Zintegrowana platforma – czyli co?

System IDRA został tak zaprojektowany, by podczas jednego badania można było stwierdzić Zespół Suchego Oka, a także konkretnie wskazać obszar, gdzie potrzebne jest leczenie. W tym celu aparat ten jest w stanie wykonać takie badania jak test NIBUT, czyli test stabilności łez. Kolejnym ważnym badaniem jest pomiar grubości warstwy lipidowej (tłuszczowej). badania to między innymi detekcja zapalenia brzegów powiek i nużeńca oraz pomiar i detekcja częstości mrugania.
Platforma IDRA wykonuje także topografię powierzchni rogówki, 5-punktową analizę wysokości menisku łzowego czy też pomiar WTW. Urządzenie jest także w stanie wykonać automatyczną interferomantrię oraz meibografię, Tą ostatnią także w obrazie 3D.
Tego rodzaju urządzenie jest kompletnym narzędziem pracy lekarza okulisty pozwalającym na zdiagnozowanie przyczyny wystąpienia Zespołu Suchego Oka oraz stanu zaawansowania tego schorzenia. Dzięki temu urządzeniu można szybko postawić diagnozę i wybrać najlepszą dla danego pacjenta metodę leczenia już w trakcie jednej wizyty. Dodatkowo okulista uzyskuje możliwość monitorowania przebiegu terapii przy wizytach kontrolnych.

Lekarze okuliści zainteresowani możliwościami, jakie daje platforma IDRA powinni odwiedzić sklep MDT. Jest to renomowany dostawca sprzętu okulistycznego, a na jego stronie znajduje się więcej informacji na temat tego urządzenia oraz możliwości jego zakupu. Z pewnością aparat ten znacznie ułatwi pracę z pacjentami i usprawni diagnozowanie Zespołu Suchego Oka.

Comments are closed.