https://codeengineers.com/pl/offer/3-x-x-1-25/obsluga-prowadzenie-facebook-polska-rybnik
torby tote do 50 złotych - maniolo.pl opinie - Sklep lulany.pl oferuje modne torby tote do 50 złotych
Michał Kołtyś http://enetowy24.pl/_enetowy24.pl/2019/08/12/michal-koltys-znajdz-rownowage-w-swiecie-biznesu/ minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 imprezy okolicznościowe Kamieńsk minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315          https://cetia.pl/znaki-weselne/     https://lulany.pl/na-co-dzien-kobiety-portfele-damskie-dlugie-sprzegla-pu-skorzany-portfel-damski-hasp-zipper-kieszonkowy-na-monety-posiadacz-karty-portefeuille-femme-wws296/

Powikłania po koronawirusie

ZDROWIE

Written by:

Badania medyczne przeprowadzane na ozdrowieńcach wykazują, że prawie 70 procent z nich cierpi na powikłania po przejściu przez Covid 19. Gama możliwych powikłań jest szeroka. Mogą one występować nawet do kilku miesięcy po przebytej infekcji. Co może nam grozić po przejściu przez koronawirusa?

Przedłużające się objawy

Większość ozdrowieńców skarży się przede wszystkim na uporczywy kaszel, który utrzymuje się przez długie tygodnie po wyzdrowieniu. Dokuczliwe są też długo utrzymujące się bóle stawów, duszności, a także poczucie permanentnego i nieuzasadnionego zmęczenia. Zespół chronicznego zmęczenia rozwija się wskutek źle ukierunkowanej odpowiedzi immunologicznej, do której dochodzi w organizmie człowieka w niektórych przypadkach. Utrata węchu i smaku może trwać nawet przez dwa miesiące. W skrajnych przypadkach, paraliż tych narządów zmysłów jest nieodwracalny, czyli węch i smak nigdy nie wrócą.

Koronawirus a układ nerwowy

Najgroźniejsze z powikłań wydają się te związane z funkcjonowaniem układu nerwowego. Liczne badania, jak dotychczas prowadzone w USA, wykazują, że COVID19 upośledza funkcjonowanie mózgu. Ozdrowieńcy skarżą się na poczucie dezorientacji na długo po wyzdrowieniu. Towarzyszy temu też pogorszenie pamięci. Niektórzy lekarze wykazują, że odczuwanie takich dolegliwości może być skorelowane ze zwiększeniem ryzyka zapadnięcia na chorobę Parkinsona lub na stwardnienie rozsiane w przyszłości u tych pacjentów.

Podsumowanie

Niestety, pełen obraz powikłań, do których może dojść po przebyciu zakażenia koronawirusem, będzie znany dopiero w przyszłości. Potrzebne są długotrwałe badania. Na razie pewne jest jednak to, że występowanie powikłań zdarza się również u osób młodych, u których przebieg infekcji był mało kłopotliwy.

*Podejrzewasz, że cierpisz na powikłania po koronawirusie? Zgłoś się do kliniki CMC w Krakowie i skonsultuj swój problem ze specjalistami. Spróbujemy ocenić, jakie podłoże mają dolegliwości, które Cię trapią i skierujemy na odpowiednie badania diagnostyczne.

Comments are closed.