https://codeengineers.com/
podejmujemy sie pozycjonowania stron aby wplynac na zmiane ich pozycji w wyszukiwarkach, w tym celu nieustannie monitorujemy. - pozycjonowanie we wloszech - dzialamy aby pomagac swoim klientom zdobywac nowych klientow, poprawiamy wizerunek wielu firm.
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6 kariera Michał Kołtyś minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
Where to buy cheap accessories from China? China from things little cheap Cheap little things from China only with us, we invite you!      oświetlenie nocne

Jak wykonuje się zdjęcie RTG zęba?

ZDROWIE

Written by:

Diagnostyka rentgenowska to podstawa w skutecznym leczeniu stomatologicznym stanowi również ogromną pomoc w ortodoncji, protetyce, a także podczas implantologicznej odbudowy utraconych zębów. Pozwala na ocenę stanu uzębienia i dziąseł przed zabiegami oraz na rzetelną analizę skuteczności przeprowadzonych czynności. Bardzo przydaje się również w sytuacjach, kiedy występują nieprzewidziane problemy, np. przedłużający się ból po leczeniu kanałowym.

Jak wykonuje się zdjęcie RTG zęba?

RTG zęba jest bezbolesne i trwa kilkanaście sekund. W obecnych czasach dawka promieniowania generowana podczas diagnostyki rentgenowskiej jest bezpieczna dla pacjenta, a w przypadku stomatologii jej ilość jest często kilkukrotnie mniejsza, niż np. w również niepowodującej zagrożenia, diagnostyce RTG płuc lub kończyn. Nie ma się więc czego obawiać, badanie jest bezpieczne również dla dzieci. Jedyny wyjątek stanowią kobiety w ciąży, które profilaktycznie powinny poczekać z badaniem do czasu po porodzie.

Do najważniejszych rodzajów zdjęć RTG w stomatologii zaliczyć możemy:

punktowe – pozwalają na ocenę od jednego do czterech zębów, ich tkanek oraz dziąseł. Stanowią bardzo dobrą podstawę do oceny stanów zapalnych, dlatego są nieodłącznym elementem leczenia kanałowego. Jest to najczęściej stosowany rodzaj diagnostyki rentgenowskiej. Zdjęcia punktowe wykonuje się na błonie RTG o wymiarach 3x4cm. Ich wywołanie trwa tylko kilka minut.

cefalometryczne – zdjęcie twarzoczaszki od strony bocznej – wykonywane w pozycji siedzącej, przy użyciu przystawki cefalometrycznej. Głowa pacjenta znajduje się w tzw. kraniostacie, który umożliwia uzyskanie skutecznego i jednocześnie komfortowego unieruchomienia na czas badania. Cefalometria pozwala na dokładne określenie występujących wad zgryzu, dlatego stanowi podstawę leczenia ortodontycznego. Przydaje się także w chirurgii i pozwala ocenić wzrost kostny w obrębie twarzy.

pantomograficzne – zdjęcia wykonywane przy użyciu aparatu pantomograficznego. Pacjent znajduje się w pozycji siedzącej, jego głowa jest unieruchomiona. Zdjęcie pozwala zobaczyć wszystkie zęby pacjenta, a także stawy skroniowo-żuchwowe i tkanki otaczające. Znajduje swoje zastosowanie podczas planowania leczenia ortodontycznego, a także w chirurgii (między innymi dzięki skutecznej pomocy w ocenie chorób przyzębia) i implantologii.

Zdjęcia RTG – Szczecin

Jeśli mieszkasz w Szczecinie lub okolicach i szukasz pracowni, w której możesz bezpiecznie przeprowadzić badania radiologiczne, Panoramicdent stanowi dobry wybór. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę elektroradiologów i gwarantujemy, że otrzymają Państwo zdjęcie jeszcze tego samego dnia (zwykle po kilku minutach). Nie wymagamy wcześniejszej rejestracji – zapraszamy! Więcej informacji: https://panoramicdent.pl/

Comments are closed.