PORTALE PARTNERÓW

Łóżka rehabilitacyjne – jakie wybrać?

ZDROWIE

Written by:

Profesjonalne łóżko rehabilitacyjne jest niezbędnym elementem wyposażenia dla osób zmagających się z wieloma chorobami, czy też niepełnosprawnościami. Jak wybrać odpowiednie łóżko. Czy zakup ten wiąże się z dużym wydatkiem? 

Niektóre choroby powodują, że osoby nimi doświadczane nie mogą swobodnie się poruszać, przez co większość czasu spędzać muszą w łóżku. Inne niepełnosprawności mogą z kolei oznaczać konieczność ciągłego przebywania w pozycji leżącej. Osoby takie potrzebują nie tylko specjalistycznej opieki, ale i profesjonalnego sprzętu. Obecnie, postęp technologiczny ma bardzo duży wpływ na poprawienie komfortu pacjentów. Jednym ze świetnych tego przykładu są wysoce zaawansowane łóżka elektryczne dla osób niepełnosprawnych. Zaprojektowane są specjalnie z myślą o chorych, dzięki temu umożliwiają leżenie w możliwie najlepszych warunkach.

Kupno łóżka rehabilitacyjnego — na co zwrócić uwagę?

Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych stosuje się nie tylko w specjalistycznych klinikach. Zwykle zakup ten jest wskazany także, gdy osoba przewlekle chora przebywa w domu. Co więcej, często jest to czynnik warunkujący powrót do mieszkania. Decydując się na zakup łóżka rehabilitacyjnego, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jego parametry będą miały bowiem bezpośredni wpływ na komfort chorego. Na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim rodzaj choroby. Na tej podstawie z łatwością dostosujemy model, którego właściwości i funkcje będą odpowiednie. Istotny jest w tym przypadku typ regulowania, ilość trybów, czy też dodatkowe wyposażenie w postaci uchwytów, które będą niezbędne przy rehabilitacji.

Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne — gdzie kupić?

Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne dla chorych to produkty, których nie kupimy w pierwszym, lepszym sklepie. Muszą być one bowiem odpowiednio przystosowane do potrzeb osób zmagających się z chorobą oraz zaprojektowane w sposób, umożliwiający swobodną regulację, przemieszczanie, czy prowadzenie działań rehabilitacyjnych. Dlatego też kupować je powinniśmy jedynie w sprawdzonych sklepach medycznych. Dotyczy to zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Wiele osób martwi się, że zakup profesjonalnego łóżka, to bardzo duży wydatek. Rzeczywiście, całkowita ich cena jest zwykle bardzo wysoka, szczególnie gdy w projekcie wykorzystano także nowoczesne systemy. Warto jednak pamiętać, że obowiązuje dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne elektryczne. Obecnie każda osoba niepełnosprawna o uzasadnionych potrzebach, może ubiegać się na przykład o państwowe wsparcie PFRON.

 

 

 

 

Comments are closed.