Szkolenia elektryczne – jak zdobyć uprawnienia elektryczne G1?

EDUKACJA

Written by:

Wykonywanie zawodu elektryka wiąże się z koniecznością posiadania stosownych uprawnień. Bez tego jakiekolwiek prace z urządzeniami czy instalacjami elektrycznymi są całkowicie zabronione. Aby uzyskać odpowiednie dokumenty uprawniające do wykonywania zawodu elektryka należy zdać egzamin przeprowadzany przez oddziały Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Zanim jednak przystąpimy do egzaminu, warto zapisać się na szkolenia elektryczne, które pozwolą poszerzyć i usystematyzować naszą wiedzę.

Szkolenia elektryczne – zakres wiadomości

W trakcie takiego szkolenia kursant zdobywa wiedzę w zakresie eksploatacji i dozoru następujących urządzeń:

  • urządzenia prądotwórcze bez względu na wysokość napięcia znamionowego oraz urządzeń, instalacji i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1kV
  • zespołów prądotwórczych o mocy przekraczającej 50 kV
  • urządzeń elektrotermicznych i do elektrolizy
  • sieci trakcyjnych i sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego
  • elektrycznych urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym
  • aparatury kontrolno – pomiarowej oraz instalacji automatycznej regulacji

Wszystkie zagadnienia poruszane na kursie  przedstawiane są w sposób jak najbardziej przystępny, ciekawy aby kursant mógł zdobyć przydatna wiedzę zarówno do pracy jak i na egzaminie.

Szkolenia elektryczne- gdzie zapisać się na kurs?

Szkolenia elektryczne organizowane są przez specjalne ośrodki Stowarzyszenia Elektryków Polskich na terenie całego kraju. Wystarczy na stronie takich placówek sprawdzić terminy i miasta gdzie się odbędą. Zapisać się na kurs można telefonicznie bądź przez formularz kontaktowy.

Comments are closed.