Budowa i remont – poradnik z praktycznymi radami - blog budownictwo seo artykuły - Budowa i remont – poradnik z praktycznymi radami
produkty soudal sprzedaz hurtowa klej isum produkty soudal sprzedaz hurtowa
lesovik sklep www.morowo.com.pl opinie minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-298      80w wismec sinuous p80 tc

Kurs fitness Wrocław — Jak zostać trenerem fitness?

EDUKACJA

Written by:

Uwielbiasz sport, kochasz kontakt z ludźmi i zarażasz ich swoją energią? Myślałaś, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym? Może nie raz zastanawiałaś się, jak to jest prowadzić takie zajęcia samemu, a nie tylko w nich uczestniczyć? Sprawdź, czy zawód trenera fitness jest dla Ciebie i jakie musisz spełnić wymagania.

Trener fitness – czy to praca dla Ciebie

Zdrowy tryb życia i wysportowane ciało stało się bardzo modne, a zapotrzebowanie na trenerów fitness ciągle wzrasta. Tak naprawdę instruktorem może zostać każdy, ale nie jest to praca łatwa i trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje.

Kondycja i siła. To podstawowe cechy, które pozwalają wytrwać w prowadzeniu kilku zajęć z rzędu. Oczywiście, dzięki ciężkiej pracy, można je wypracować. Należy również pamiętać, że prowadzenie zajęć fitness to ciągła praca z ludźmi, dlatego umiejętności interpersonalne to podstawa. Nie wystarczy opanowanie ćwiczeń, musisz umieć przekazać swoją wiedzę innym.

Entuzjazm, zaangażowanie i charyzma te cechy motywują innych do zajęć. Cierpliwość powinna być jedną z Twoich mocnych cech. Nie każdy od razu rozumie i pojmuje wszystkie ruchy, a często uczestnicy są w różnym wieku i na różnym stopniu zaawansowania, a trener powinien mieć to zawsze na względzie.

Przy pracy trenera fitness ważną jest słuch muzyczny, ponieważ zajęciom towarzyszy muzyka.

Wymagania, jakie musisz spełnić

Przede wszystkim musisz mieć ukończone 18 lat, mieć wykształcenie średnie i wykazać wiedzę instruktorską, którą można zdobyć, ma specjalnych szkoleniach, np. kurs fitness Wrocław, które dają państwowe uprawnienia. Na takich szkoleniach dostajesz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, zdobywasz wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii oraz pedagogiki, a także nauczysz się jak poprawnie wykonywać ćwiczenia i budować choreografię. Z obu części powinien być przeprowadzony egzamin, po którym otrzymujesz certyfikat potwierdzający twoje kwalifikacje.

 

Zadzwoń:
+48 769 348 307

Zobacz stronę:
https://www.wes.edu.pl/kursy/
”Kurs

 

Comments are closed.