Kurs na wózki widłowe – jak zdobyć uprawnienia

PRACA

Written by:

W każdej hurtowni, magazynie czy składzie budowlanym obowiązkowym wyposażeniem są wózki widłowe. Rodzajów wózków widłowych jest wiele, a ich wybór powinien być uwarunkowany specyfiką pracy w danym miejscu. Trzeba pamiętać, by móc pracować wózkiem widłowym, trzeba mieć uprawnienia na nie. Zdobywa się je na kursie na wózki widłowe, który zakończony jest państwowym egzaminem.

Kurs na wózki widłowe

Jak można zauważyć, na rynku działa wiele firm szkoleniowych, które specjalizują się właśnie w kursach na wózki widłowe. Dobre ośrodki szkoleniowe posiadają zazwyczaj kilka rodzajów wózków widłowych, które udostępniają kursantom podczas kursu. Często dni i godziny kursu można ustalić według własnych potrzeb. Kurs na wózki widłowe odbywają się w ośrodkach szkoleniowych, halach treningowych, zdarza się również, że i w zakładach pracy.

Pamiętać należy, że ukończenie kursu na wózki widłowe wcale nie oznacza uzyskanie uprawnień na nie. Uzyskanie odpowiednich uprawnień zapewnia tylko i wyłącznie zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną dozoru technicznego. Uzyskane uprawnienia na wózki widłowe ważne są terminowo i należy je odnawiać.

Uprawnienia na wózki widłowe dzielimy na dwie kategorie:

• Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia. Ich termin ważności to 10 lat;
• Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą, która podnoszona jest  wraz z ładunkiem. Ich termin ważności to 5 lat.

Popularne tagi: uprawnienia na wózki widłowe UDT , uprawnienia na wózki widłowe , szkolenia UDT

 

 

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.szkolenia-osjakow.pl/kontakt
kurs na wózki widłowe

Dojazd:

Comments are closed.