PORTALE PARTNERÓW

Wyśmienita polska kuchnia na wynos w Warszawie

WOLNY CZAS

Written by:

Polska kuchnia jest wyjątkowa i trudna do zdefiniowania. Przede wszystkim dlatego, że nałożyło się na nią wiele wpływów. Warto pamiętać, że Polska zawsze była narodem wielokulturowym. Na kształtowanie się naszych tradycji kulinarnych miały więc wpływ nie tylko lokalne tradycje, ale również te wschodnie, czyli tatarsko-tureckie, jak i niemieckie, francuskie, włoskie czy żydowskie. Skarbnicą wiedzy na temat tradycyjnych polskich przepisów są przede wszystkim nasze babcie i mamy. Niestety, na co dzień wiele z nas zapomina, jak polska kuchnia może być smaczna, sięgając po fast foody lub dania innych kuchni.

Powrót do lat dzieciństwa…

Skosztowanie oryginalnej polskiej kuchni to jak powrót do lat dzieciństwa. Smaku, który dla wielu przepadł wraz z pożegnaniem ukochanej mamy czy babci. Można jednak znów go poczuć. Tą szansę daje restauracja Magdy Gessler, która serwuje dania polskiej kuchni w najlepszym wydaniu. Potrawy są aromatyczne, a co najważniejsze, wierne tradycji i nieco zapomnianym już przepisom. Są one każdorazowo komponowane w oparciu o świeże i lokalne produkty. Bo smak Polski jest właśnie dookoła nas, o czym łatwo na co dzień zapomnieć.

Poznaj polską kuchnię na nowo

Warszawa to miejsce, gdzie znaleźć można wiele śladów historii. Jednym z nich jest restauracja Magdy Gessler „U Fukiera”, która kontynuuje tradycje sięgające już XVII wieku. Miejsce to prowadzone jest pod czujnym okiem samej Restauratorki. Mimo, że restauracja jest przywiązana do tradycji, podąża ona także z duchem czasu. Oznacza to, że smaczne polskie dania dostępne są także na wynos. Można je skosztować w trakcie rodzinnego spotkania, romantycznej kolacji we dwoje, czy w leniwe popołudnie, kiedy nie mamy ochoty gotować. Konsumpcja potraw w zaciszu domowym przywoła wspomnienia z lat dzieciństwa i pozwoli na nowo cieszyć się wyjątkowym smakiem naszych rodzimych potraw. Zwłaszcza, że nad ich jakością czuwa Magda Gessler, wrażliwa na bogactwo polskich smaków, pochodzących z różnych zakątków kraju.

Każdy od czasu do czasu decyduje się na zamówienie jedzenia na wynos. Wybór często pada na tradycyjną pizzę albo kuchnię azjatycką, nie wspominając już o niezdrowych fast foodach. Warto jednak dać szansę kuchni polskiej, która jest naprawdę wyjątkowa i różnorodna. Na co dzień ciężko jest pielęgnować kulinarne tradycje naszych przodków. Na szczęście w każdej chwili można przypomnieć sobie o tym, jak polska kuchnia jest smaczna i aromatyczna. Wystarczy sięgnąć po menu restauracji U Fukiera i zamówić wybrane przez siebie dania.

 

Comments are closed.