https://codeengineers.com/pl/definition/175-x-x-7-x/Zapytanie-do-wyszukiwarki-belgia-w-belgii-google.be
Kampania Facebook Podlaskie - http://www.codeengineers.com/facebook/p30__obsluga_facebook_fanpage_bialystok_prowadzenie_zakladanie_reklamy_podlaskie.html - Codeengineers , stworzymy dla Ciebie optymalną kampanię reklamową na Facebooku. Odwiedź nas, Podlaskie.
Za pośrednictwem jednej witryny znajdziesz nocleg w wielu miejscach - dołącz do naszych klientów. oferty noclegowe Trójmiasto http://kwaternica.pl/offers/search/default?city=trójmiasto+gdańsk+gdynia+sopot Sprawdź nasze oferty noclegowe – Trójmiasto i wybieraj z setek nietuzinkowych noclegów. http://kwaternica.pl/ - zapraszamy!
podatek dochodowy dla firm http://wozniakiewicz.net/blog/maly-zus-plus-kto-bedzie-mogl-skorzystac-z-nowej-ulgi-w-oplacaniu-skladek-i-na-jakich-zasadach/ minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315      czas pracy kierowcy 15h

Ogrzewanie elektryczne w domu – w jakie urządzenia zainwestować?

DOM

Written by:

Ogrzewanie domu za pomocą grzejników elektrycznych kojarzy się z drogim i mało korzystnym sposobem na zapewnienie ciepła w domu lub mieszkaniu. Szczególnie złe zdanie o ogrzewaniu elektrycznym mają osoby starsze, które mają w pamięci czasy, gdy głównym źródłem opałowym było drewno lub węgiel. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach grzejnik elektryczny cena jest tak zaprojektowany, że stanowi wręcz idealne narzędzie do ogrzewania pomieszczeń w niedrogi i skuteczny sposób.

Kiedy zdecydować się na grzejnik elektryczny?

Dobrym momentem na to będzie czas, gdy obecna instalacja centralnego ogrzewania zacznie się psuć lub zwyczajnie nie spełniać stawianych oczekiwań. To, co powinno skłonić na do rozważenia opcji grzejnika elektrycznego, jest alternatywny rozważany koszt inwestycji w kotłownię i tradycyjne grzejniki.
Na korzyść grzejnika elektrycznego przemawia na pewno prostota i szybkość zamontowania w mieszkaniu, bo jest to urządzenie mobilne, a co za tym idzie, łatwo zamontować je we wszelkich domkach letniskowych, gdzie sezonowo przebywamy i z ogrzewania pomieszczenia zmuszeni jesteśmy korzystać sporadycznie w ciągu roku. Nie bez znaczenia jest wysoka sprawność nowoczesnych urządzeń grzewczych działających w oparciu i prąd – przekształcają one energię elektryczną w ciepło prawie bez strat. To, jak szybko uzyskamy komfort cieplny, zależy w dużej mierze od dopasowania sprawności grzejnika do kubatury pomieszczenia.

Rodzaje grzejników elektrycznych

Większość z nas zna popularną „farelkę”, której nazwa jest skrótem od Kętrzyńskiej Fabryki Sprzętu Elektrotechnicznego. Jest to nic innego jak termowentylator – piecyk elektryczny z dmuchawą, działający na podobnej zasadzie, co suszarka do włosów. Farelki zbudowane są z drutu oporowego i osiowego wentylatora. Podobnie jak suszarki, termowentylatory są bardzo mobilne (ze względu na nieduże rozmiary). Dzięki temu, farelkę można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania. Farelki są stosunkowo tanie – najprostsze egzemplarze kosztują kilkadziesiąt złotych. Droższe modele będą w stanie zapewnić temperaturę mieszkania na stałym poziomie. Termowentylatory są skuteczne, gdy chcemy uzyskać ciepło w domu bardzo szybko.

Grzejniki konwektorowe

Grzejniki konwektorowe przypominają tradycyjne grzejniki wodne. Ruch powietrza odbywa się naturalnie z dołu do góry, w sposób niewymuszany żadnym wentylatorem, ciepłe powietrze unosi się do góry. Grzejniki tego typu mają wbudowany termostat, a wiele modeli można zawiesić bezpośrednio na ścianie.

Piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne (tj. np. piec akumulacyjny Dimplex) są zaprojektowane do ciągłej pracy, a ogrzewanie nimi pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji. Wynika to z zaprogramowania urządzeń do pracy przy poborze energii w czasie trwania niższej stawki za energię, przykładowo: w godzinach 22.00 – 6.00 i 13.00 – 15.00. Z powodu długiego czasu rozgrzewania takich pieców, powinny mieć zastosowanie w pomieszczeniach nastawionych na dłuższy czas eksploatacji.

Comments are closed.