PORTALE PARTNERÓW

Funkcje programu antywirusowego

PORADY

Written by:

Każdy z nas używa codziennie komputera, jeżeli nie w pracy to dla rozrywki. Powszechnie wiadomo, iż wszystkie takie urządzenia wymagają oprogramowania chroniącego nasze dane oraz sam sprzęt przed zakusami hakerów, tysiącami szkodliwych aplikacji czy też uszkodzeniem dysków. Na rynku dostępna jest ogromna ilość programów antywirusowych, każdy z nich zapewnia pewien stopień ochrony. W dzisiejszym artykule skupimy się na określeniu kluczowych funkcji, jakie powinien oferować antywirus.

Ochrona antywirusowa – najważniejsze zadania

Tego rodzaju oprogramowanie powinno zapewniać jak najszczelniejszą ochronę danych gromadzonych na naszych komputerach, tabletach czy smartfonach. Powinno zarówno w sposób bierny, jak i aktywnie zwalczać wszelkie pojawiające się na bieżąco zagrożenia. Dlatego też zakres ochrony powinien być szeroki i obejmować wiele aspektów.

Wybierając konkretny antywirus dla swojego komputera, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze czy zapewnia on funkcję blokownia narzędzi służących do gromadzenia danych bez wiedzy użytkownika. Po drugie, musi to być wyjątkowo skuteczna zapora dla wszelkiego rodzaju wirusów oraz ataków. Dlatego też baza wirusów powinna być często i automatycznie aktualizowana dla jak najlepszej ochrony.
Kolejną ważną kwestią jest zaawansowana ochrona płatności internetowych, najlepiej za pomocą szyfrowania na najwyższym możliwym poziome. Przydatne jest ono także przy transferze danych zarówno ich wysyłaniu, jak i odbieraniu, np. za pomocą popularnych serwisów takich jak WeTransfer. Antywirus powinien także blokować nieautoryzowany dostęp do kamerki internetowej w laptopie.
Dobrze także, jeżeli za pomocą jednego programu jesteśmy w stanie ochronić urządzenia działające na różnych systemach. Bez względu czy jest to Windows, Mac czy przenośne urządzenia pracujące na Androidzie.

Jaki program zatem wybrać

Najbardziej wszechstronną ochronę komputerów wszelkiego typu oferują programy antywirusowe znanej i cenionej marki Kaspersky. Producent ten stworzył gamę wielu produktów dopasowanych do potrzeb zarówno indywidualnych osób, jak i firm lub organizacji. Różne warianty pozwalają na wybór wersji ochrony najbardziej dopasowanej do potrzeb konkretnego klienta. Są to jedne z bardziej wydajnych i prostych w obsłudze programów antywirusowych na rynku, dlatego możemy polecić program Kaspersky Internet Security: https://www.kaspersky.pl/internet-security. Ceny tego profesjonalnego oprogramowania są przystępne, więc nawet dysponując niewielkim budżetem na ochronę naszego komputera i danych, jesteśmy w stanie świetnie go zabezpieczyć.

Comments are closed.