PORTALE PARTNERÓW

Strój harcerski – co i gdzie kupić

Bez kategorii

Written by:

Twoje dziecko pragnie zostać harcerzem, a Ty nie wiesz, co mu będzie niezbędne i z czego składa się mundur harcerski? Podpowiadamy.

Podstawy munduru

Koszula, bluza mundurowa, spódnica lub spodnie to podstawy munduru harcerskiego. Występują w dwóch kolorach – dla dziewczyn szare, chłopców zielone. Są to elementy jednakowe i niezmienne dla wszystkich. Jest jednak odstępstwo — spódnice i spodenki mogą być zastępowane wojskowymi bojówkami.

Pozostałe dodatki

Nakrycie głowy – rogatka, beret, furażerka czy kapelusz. Dla zuchów najczęściej wybierane są specjalne czapeczki z daszkiem lub berety.

Na ramionach znajdziemy pagony w barwach drużyny, na których również często umieszczono nazwę drużyny oraz doczepiane są oznaczenia stopni.

Chusta noszona jest pod kołnierzykiem w wybranym przez drużynę kolorze. Jest on jednakowy dla wszystkich członków danej drużyny. Chusta spinana jest pod szyją pierścieniem bądź suwakiem.

Do spódnic czy spodni noszony jest pas. Tutaj tez rozróżniamy dwa kolory czarne dla dziewczyn, zielone dla chłopców. Dla zuchów zarezerwowane są pasy parciane zielone.

Na nogi oczywiście wkładane są buty, zazwyczaj są to buty turystyczne lub pionierki. Oprócz butów noszone są getry, które dobierane są kolorystycznie przez każdą drużynę. Do getrów można zakładać różnokolorowe wywijki.

Oczywiste jest, że każda drużyna ma swoje tradycje i może dobierać do munduru różne dodatki i naszywki. Zawsze warto o to zapytać drużynowego.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem i mieszkasz w Łodzi lub okolicach — sklep harcerski Łódź zaprasza.

 

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/
sklep militarny

Dojazd:

 

Comments are closed.