Pielęgnacja skóry noworodka pomiędzy kąpielami

RODZINAZDROWIE

Written by:

Pielęgnacja skóry noworodka nie ogranicza się jedynie do kąpieli czy zmiany pieluchy. Zależy ona od wielu czynników, np. pory roku, warunków atmosferycznych, temperatur, ale przede wszystkim samej skóry noworodka. Jak wielu rodziców, tak wiele rad i sposobów pielęgnacji wrażliwej skóry maluszka. Warto czasem posłuchać również swojej, rodzicielskiej intuicji, jak również korzystać ze znanych i sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji delikatnej skóry.

Przygotowanie to podstawa!

Tak, odpowiednie przygotowanie całego arsenału akcesoriów i kosmetyków jeszcze zanim maluszek przyjdzie na świat to absolutna podstawa. Uwierzcie, że w pierwszych dniach życia dziecka nie będziecie mieli głowy do zakupów. Wybieraj kosmetyki mądrze i pamiętaj – więcej nie znaczy wcale lepiej! Warto postawić na takie klasyki jak płyn do mycia ciała i włosów 3w1 czy mleczko do skóry. I nie sposób wyobrazić sobie niemowlęcej kosmetyczki bez oliwki.

Oliwka dobra na wszystko

Oliwka to absolutny must have każdej obecnej i przyszłej mamy. Świetnie ochroni delikatną i cienką skórę po kąpieli. Oliwka przyda się również podczas przewijania maluszka – ocali pupę niemowlaka przed przykrymi odparzeniami.

Oliwka jest również nieoceniona podczas masażu dziecka. Masaż noworodka to świetna sprawa, która nie tylko pozwoli zadbać o skórę niemowlęcia, ale również pozwoli pozbyć się przykrych dolegliwości, jak np. kolki czy gazy. A co najważniejsze, jest to chwila tylko dla dziecka i rodzica, dzięki której poprzez dotyk nawiązuje się niesamowita więź. Warto do tych zabiegów zachęcać tatusiów, którzy często czują się pomijani w opiece nad maluszkiem.

Każdy rodzic wie, że sama kąpiel nie wystarcza, żeby dziecko było czyste. W ciągu dnia konieczne jest również mycie twarzy, rąk i innych części ciała. Warto do tych zabiegów wykorzystywać kosmetyki, które stosowane są również do kąpieli, np. łagodny płyn do mycia ciała i włosów JOHNSON’S®, aby dbać o nawilżanie skóry niemowlaka także w ciągu dnia.

Nawilżona skóra to zdrowa skóra

Zdrowa i nawilżona skóra noworodka nie tylko pięknie wygląda, ale przede wszystkim chroni maluszka przed bakteriami i drobnoustrojami. Dlatego pielęgnacja skóry niemowlęcia powinna być kompleksowa i przemyślana, nie tylko podczas kąpieli, ale również przez cały dzień. Wtedy gwarantujemy, że maluszek będzie się cieszył zdrową i piękną skórą, a co za tym idzie – dobrym humorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *