PORTALE PARTNERÓW

O problemach z odchudzaniem

PORADYZDROWIE

Written by:

Wiele osób zmaga się z nadwagą lub po prostu chciałoby zrzucić kilka kilogramów, aby dopracować sylwetkę do perfekcji. Dziś wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na realizację tego celu.

“Jem coraz mniej, a ważę tyle samo”

Niesamowicie popularnym problemem jest to, że osoby, które postanawiają zdecydować się na odchudzanie – zaczynają jeść coraz mniej, co wpływa na ich poczucie komfortu i samopoczucia, a jednocześnie – nie widzą efektów stając na wadze. Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyna jest bardzo prosta – stawiają na ilość, zupełnie nie zwracając uwagi na jakość tego, co jedzą. Wiele osób rzeczywiście je mniej, natomiast wybiera nieodpowiednią żywność, która nie dostarcza organizmowi odpowiednich wartości odżywczych. W tym przypadku łatwo o efekt odwrotny do zamierzonego.

Sposoby na szybkie odchudzanie

W sieci nie brakuje “magicznych” sposobów na błyskawiczne odchudzanie. Niestety, wiele niesprawdzonych metod kończy się problemami ze zdrowiem, a jeżeli kilogramy rzeczywiście znikają – równie szybko powrócą w nieodległej przyszłości.

Choć chcielibyśmy, żeby było inaczej – odchudzanie jest procesem, który wymaga poświęcenia większej ilości czasu. Zamiast oczekiwać przyśpieszonych efektów – warto umówić się na konsultacje ze specjalistą żywienia, opracować plan i konsekwentnie go realizować, traktując tę inwestycję długoterminowo.

Kolejnym czynnikiem, na który szczególnie warto zwrócić uwagę jest zróżnicowana dieta. Ciągłe jedzenie tego samego może mieć negatywny wpływa na odchudzanie (spowalniać je), ale przede wszystkim na samopoczucie.

Aktywność fizyczna a odchudzanie

Prowadzenie regularnych ćwiczeń fizycznych to element, który może skutecznie poprawić wyniki odchudzania. Jednak tu również należy wystrzegać się popularnych błędów. O co chodzi?
Przede wszystkim o to, że chodzenie na siłownie czy ćwiczenie w domowych warunkach jest skuteczne nie wtedy, kiedy “katujemy” organizm, ale wtedy, gdy robimy to regularnie, kilka razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *