Problem nieświeżego oddechu zna każdy z nas. Wystarczy zapomnieć umyć wieczorem zęby czy zjeść danie z dużą zawartością czosnku lub cebuli. Bywa jednak, że niektóre osoby borykają się z tą nieprzyjemnością nagminnie. Z tego powodu mogą się one obawiać kontaktu z innymi ludźmi. Jednocześnie sięganie po gumę do żucia okazuje się rozwiązaniem tylko na chwilę.
Nie tylko guma do życia
Jak radzić sobie z nieprzyjemnym zapachem z buzi? Wiele osób sięga po gumę do żucia. To rozwiązanie krótkotrwałe, ale w wielu sytuacjach skuteczne. Część osób skupia się także na częstym płukaniu jamy ustnej, mogą w tym celu nosić ze sobą specjalny płyn. Z kolei w aptekach nie brakuje preparatów: tabletek i ziół, które mają niwelować przykry zapach z ust. Sięganie po te metody, choć pomoże złagodzić objawy, nie jest w stanie wyeliminować problemu.
Zacznij od diagnostyki
Chronicznie nieświeży oddech ma zawsze jakąś przyczynę, często organiczną. Może być on wynikiem nieprawidłowej higieny jamy ustnej, zapalenia dziąseł, infekcji dróg oddechowych, a nawet chorób ogólnoustrojowych, jak np. cukrzyca. Dlatego naszym pierwszym krokiem powinna być diagnostyka stomatologiczna. Problem najczęściej związany jest z chorobami jamy ustnej, które można wyleczyć, a tym samym pozbyć się nieświeżego oddechu. A jeśli przyczyna jest inna, stomatolog z pewnością podpowie, jakie kroki podjąć dalej.
Diagnostyka stomatologiczna w Warszawie
Proces diagnozy jest bardzo ważny. Bez znalezienia źródła problemu, nie da się wdrożyć skutecznego leczenia. Osoby mieszkające w Warszawie, którym dokucza problem przykrego zapachu z ust, mogą przyjść do gabinetu Dentyści pod Jedynką. Placówka zajmuje się kompletną diagnozą, tak, aby trafnie określić przyczynę problemu. W tym celu stosuje się najnowszy sprzęt, na plus jest także duże doświadczenie stomatologów. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie https://www.dentyscipod1.pl/oferta/diagnostyka/.
Nieświeży oddech utrzymujący się kila dni i nie mający widocznej przyczyny, powinien być dla każdego alarmujący. I nie chodzi jedynie o to, że osoby dookoła nas mogą czuć się niekomfortowo. Przykry zapach z buzi najczęściej jest oznaką choroby. Nie można tego faktu ignorować. Im wcześniej znajdziemy się w gabinecie stomatologa, tym lepiej. W większości przypadków nieprzyjemnego zapachu z buzi można się szybko pozbyć. Nie zawsze warto “leczyć” się na własną rękę, sięgając po preparaty dostępne w aptece czy w sklepach – eliminują one objawy, ale nie źródło samego problemu.
- Domki w Rowach – doskonałe miejsce na wakacje nad Bałtykiem - 20 września 2023
- Nauka angielskiego dla dzieci we Wrocławiu – klucz do rozwoju i sukcesu - 15 września 2023
- Konferansjer – mistrz ceremonii i gospodarz niezwykłych wydarzeń - 16 sierpnia 2023