Kurs trenera personalnego – kilka porad, jak wybrać dobrze

PRACAEDUKACJA

Written by:

Wraz z rosnącą popularnością fitnessu w Polsce, rośnie zapotrzebowanie na trenerów personalnych. W związku z tym coraz więcej placówek dydaktycznych organizuje kursy instruktorskie, na których zdobywa się wiedzę i kwalifikacje wymagane do wykonywania tego zawodu. Naturalne więc jest, że zapisując się na szkolenie, oczekujemy poziomu, który umożliwi nam poszerzenie umiejętności. Jak zatem dokonać wyboru? Jak rozpoznać i odrzucić nieskuteczne propozycje?

Kurs trenera personalnego – krótki poradnik

Przede wszystkim dokonując wyboru, zwróć uwagę na stosunek zajęć teoretycznych do zajęć praktycznych. W tym zawodzie liczą się głównie praktyczne umiejętności, które możesz wykorzystać w pracy z konkretnymi osobami, dlatego staraj się unikać zajęć bogatych w suchą teorię, tego możesz się nauczyć samodzielnie, korzystając z darmowych źródeł informacji. Następnie sprawdź, z kim będziesz miał do czynienia w trakcie kursu – staraj się szukać specjalistów w tej dziedzinie, niekoniecznie jednak tych najbardziej rozpoznawalnych, bowiem sława często nie idzie w parze z umiejętnościami. Bardzo ważne jest także, by instruktor prowadzący szkolenie brał czynny udział w zajęciach i na bieżąco korygował złe nawyki i błędy. To jednak jeszcze nie wszystko, nawet jeśli kurs spełnia wszystkie powyższe kryteria, trzeba go jeszcze zweryfikować wśród osób, które już w nim uczestniczyły. Opinie kursantów to najcenniejsze źródło informacji, a w dobie internetu i mediów społecznościowych, dotarcie do tych osób nie będzie stanowiło większego problemu.

Kurs trenera personalnego – szukaj lokalnie

Większość renomowanych placówek, już dawno wyszło z ofertą poza granice swych macierzystych jednostek. Dzięki temu każdy może znaleźć kurs na najwyższym poziomie blisko swojego miejsca zamieszkania, bo w większości Polskich miast. Jeśli jesteś np. mieszkańcem Wielkopolski, bez problemu znajdziesz kurs trenera personalnego Poznań na poziomie wartym uwagi. Powodzenia!

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
kurs trenera personalnego Poznań

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *