Make-up eco? Jak najbardziej!

URODA

Written by:

W obecnych czasach coraz lepiej znana jest nam naturalna pielęgnacja, a co wiemy na temat ekologicznego makijażu? Na rynku zagranicznym oraz polskim znaleźć można produkty, które swoim składem kuszą miłośników stylu życia zgodnego z naturą. Nie bez przyczyny! Kosmetyki pozbawione sztucznych komponentów – przede wszystkim silikonów i parabenów wydają się delikatniejsze, nie wywołują podrażnień, czy alergii, a często nawet wykazują właściwości prozdrowotne. Dlatego, jeśli zależy Ci na promiennym wyglądzie, nie obciążając przy tym swojej cery, z pewnością powinnaś zainteresować się tym tematem!

Certyfikat to nie wszystko

Jeszcze do niedawna kosmetyki ekologiczne nie cieszyły się tak dużą popularnością. Z czasem, za sprawą pojawienia się wszechstronnej mody na naturę, oferta dostępnych produktów staje się coraz bogatsza, a znalezienie naturalnego pudru, bądź maskary nie stanowi dłużej problemu. Wiele kosmetyków posiada odpowiednie certyfikaty (m.in. ECOCERT, BDIH, COSMEBIO), co z pewnością czyni je bardziej ekskluzywnymi. Należy zaznaczyć, iż nie każda firma kosmetyczna może pozwolić sobie na kosztowny wydatek związany z nadaniem danego certyfikatu, pomimo spełniania odpowiednich warunków. Dlatego też najważniejszym czynnikiem w wyborze danego produktu powinna być nasza wiedza na temat jego składu.

Make-up niekoniecznie na dzień

Ekologiczny make up często kojarzony jest jedynie z niezwykle delikatnym, tzw. makijażem na co dzień. Nic bardziej mylnego! Przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków można stworzyć efektowny makijaż na każdą okazję. Należy podkreślić, iż jego trwałość zależy nie tylko od wybieranych produktów, a przede wszystkim ogólnej kondycji cery. Właściwe przygotowanie skóry, poprzez jej nawilżenie i odżywienie, to podstawa.

Przybliżając temat ekologicznego makijażu, znaczącym mankamentem wydaje się być cena produktów, która na pierwszy rzut oka jest często zbyt wysoka. Należy jednak zaznaczyć, iż tak jak w przypadku konwencjonalnej kolorówki, na rynku istnieją zarówno droższe, jak i tańsze firmy kosmetyczne, których produkty warte są uwagi. Ponadto sklepy stacjonarne oraz internetowe niejednokrotnie wychodzą naprzeciw Klientom, oferując różnorodne promocje i rabaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *