Michał Kołtyś historia sukcesu katalog-info.pl opinie Michał Kołtyś urodził się w 1985 roku w Krakowie, gdzie ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej. W 2012 roku Michał Kołtyś został uhonorowany nagrodą "Młody Przedsiębiorca Roku" za swoje osiągnięcia w biznesie.

Olej konopny – jaki ma skład

Bez kategorii

Written by:

Czym jest, a właściwie jaki skład ma olej konopny? Konopie siewne, a właściwie ich nasiona składają się przede wszystkim z tłuszczu. Jego zawartość może wynosić nawet do 35 procent. Warto zwrócić uwagę na to, że około 80% to kwasy tłuszczowe nienasycone. Są to przede wszystkim kwasy: linolowy, a-linolenowy, γ-linolenowy oraz stearydynowy. Dwa ostatnie są bardzo rzadko spotykane w olejach roślinnych. Poza tym olej konopny ma bardzo korzystny stosunek kwasów omega-6 i omega-3.

Olej konopny – właściwości przeciwnowotworowe

Olej konopny zawiera składniki, które działają przeciwutleniająco. Olej konopny może również łagodzić skutku uboczne podczas leczenia raka. Poza tym dodatkowo zmniejsza zdolność niektórych komórek nowotworowych do reprodukcji. Jednak wpływ olejku konopnego na komórki rakowe jest ciągle badany.

Olej konopny – właściwości przeciwzapalne

Olej konopny wykazuje właściwości przeciwzapalne, a badania pokazują, że olej ten może być wykorzystywany w leczeniu chorób autoimmunologicznych. Poza tym jego pozytywny wpływ obejmuje również takie schorzenia jak stwardnienie rozsiane, astma, zapalenie jelita grubego czy reumatoidalne zapalenie stawów. Olej konopny zmniejsza również ryzyko wystąpienia nowotworów o podłożu zapalnym.

Należy wspomnieć również, że olej konopny jest produktem o znaczeniu medycznym. Uzyskuje się go przez rozpuszczanie kwiatów konopi bogatych w kannabidiol. To właśnie ten produkt wykazuje właściwości uspokajające, przeciw lękowe i pomagające w zasypianiu.

 

Popularne tagi: krem konopny , maść regeneracyjna , maść regenerująca ,  krem z muchomora , olej z czarnuszki , olej z ostropestu , balsam konopny do ciała , maść na egzemę bez recepty , leki na egzemę , borowina lecznicza

Comments are closed.